Oświęcim. Policjanci udzielali pierwszej pomocy nastolatce upojonej alkoholem

Oświęcim. Policjanci udzielali pierwszej pomocy nastolatce upojonej alkoholem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu poszukują osób, które udostępniły alkohol 14 – letniej mieszkance Gminy Oświęcim. Upojonej alkoholem nastolatce pierwszej pomocy udzielili policjanci, po czym przekazali ją pod opiekę ratowników medycznych.

W nocy z 9/10 czerwca 2018 tuż przed godziną 01.00 oświęcimscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwej , młodej kobiecie,  leżącej przy ulicy Rowerowej w Zaborzu. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Funkcjonariusze szybko odnaleźli nieprzytomną nastolatkę, udzielili jej pierwszej  pomocy, a następnie przekazali ją pod opiekę ratowników medycznych. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że jest to 14 – letnia mieszkanka Gminy Oświęcim. O zdarzeniu została powiadomiona matka nieletniej.  Policjanci ustalili również, że w szpitalu stan 14 – latki się poprawił i odzyskała ona przytomność.  W powyższej sprawie prowadzone są czynności mające na celu ustalenie okoliczności w jakich nieletnia uzyskała, a także spożywała alkohol. 

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich spożywanie alkoholu przez osobę niepełnoletnią jest przejawem demoralizacji, w związku z tym policjanci po przeprowadzeniu postępowania materiały w powyższej sprawie przekażą do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.