Oświęcim. Policjanci poszukują złodziejek, które okradły seniorkę . Ponownie apelujemy o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi i nie wpuszczanie ich do mieszkania

Oświęcim. Policjanci poszukują złodziejek, które  okradły seniorkę . Ponownie apelujemy o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi i nie wpuszczanie ich do mieszkania

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu  prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie dwóch kobiet które okradły mieszkankę Oświęcimia.

Do zdarzenia doszło w dniu 2 sierpnia 2019 około godziny 15.00 na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu , gdzie do mieszkania  79 – latki zapukała kobieta informując, że chciała  pozostawić sąsiadce przesyłkę w której był zamówiony koc. Kiedy została wpuszczona przez starszą panią do mieszkania kobieta poprosiła o szklankę wody. Po chwili do mieszkania weszła druga kobieta. Po tej niespodziewanej wizycie pokrzywdzona zauważyła, że z jednej szafek zniknęły pieniądze.

Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi.
Policjanci wykonują wiele czynności, aby trafić na ślad sprawców dodatkowo podejmują działania prewencyjne i profilaktyczne spotykając się  z seniorami, aby przestrzec ich przed różnymi metodami, którymi posługują się sprawcy kradzieży mieszkaniowych, bądź oszuści działający metodami: „na wnuczka”, czy „na policjanta” .

Ponownie apelujemy,  zwłaszcza do seniorów o rozwagę i ostrożność w kontakcie z osobami obcymi, a także nie wpuszczanie ich do mieszkania oraz nie przekazywanie żadnych pieniędzy.  Natomiast mieszkańców proszą o reagowanie w przypadku gdy zauważą osoby chodzące od mieszkania do mieszkania i proponujące sprzedaż artykułów. W przypadku wątpliwości,  prosimy o kontakt z Policją pod numer alarmowy 112.