Oświęcim. Pirat drogowy okazał się drogowym przestępcą

Oświęcim. Pirat drogowy okazał się drogowym przestępcą

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji błyskawicznie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę z cofniętymi uprawnieniami, który o mały włos nie doprowadził do drogowej tragedii.

Wczoraj (28.06.2020) tuż po godzinie 21.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od roztrzęsionej mieszkanki Oświęcimia  o kierowcy seata, który jadąc z nadmierną prędkością potrąciłby ją na przejściu dla pieszych.  

 Informacja o piracie drogowym,  który stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego natychmiast dotarła do wszystkich patrolujących Oświęcim  policjantów. W kilka chwil policjanci oświęcimskiej drogówki dostrzegli opisywanego seata na Placu Kościuszki,  w związku z tym natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Jak się okazało siedzący za kierownicą auta 25 – letni mieszkaniec Oświęcimia był nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało - 1,50 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna miał  również cofnięte w 2019 roku uprawnienia do kierowania.  Nietrzeźwy został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za popełnione przestępstwa grozi  kara po dwa lata pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.