Oświęcim. Odblaskowe Maluszki z „Fair Play” z wizytą u policjantów

Oświęcim. Odblaskowe Maluszki z  „Fair Play” z wizytą u policjantów

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” policjanci z oświęcimskiej komendy Policji  gościli u siebie jedenaścioro maluszków z przedszkola „Fair Play”  w Oświęcimiu.  Przedszkolaczki  ubrane w kamizelki odblaskowe zapoznawały się z zasadami bezpieczeństwa podczas wakacji oraz policyjną służbą.

Małych gości powitali policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pochwalili maluchy oraz ich opiekunów za dbałość o bezpieczeństwo pieszego w ruchu drogowym poprzez noszenie kamizelek odblaskowych. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na placu zabaw, w górach i nad wodą.  Opowiedzieli o służbie w Policji oraz zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa. Zaprezentowali maluchom  różne rodzaje umundurowania i wyposażenia policjanta do służby, które następnie dzieci mogły przymierzyć.  Przedszkolaczki zobaczyły pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a na parkingu policyjnym funkcjonariusze zaprezentowali im radiowozy policyjne.

Podczas tego wyjątkowego spotkania policjanci odpowiedzieli na wiele pytań maluchów, a także dowiedzieli się jak wygląda policyjna służba widziana oczami dziecka.