Oświęcim. Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Oświęcim. Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Mieszkaniec Oświęcimia  wzorowo zareagował widząc nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna zabrał kluczyki od samochodu 71 – letniemu mieszkańcowi gminy Oświęcim, który mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu przyjechał na stację paliw po piwo.

Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu w sobotni poranek (30.05.2020) tuż po godzinie 6.00. Przebywający na stacji paliw 42 – letni mieszkaniec Oświęcimia zauważył, jak do samochodu marki VW Polo na miejsce kierowcy wsiada zataczający się starszy mężczyzna z puszką piwa w ręce. Następnie nietrzeźwy próbował  uruchomić pojazd.  Mieszkaniec Oświęcimia natychmiast podbiegł do vw i wyjął kluczyki ze stacyjki, po czym powaidomił Policję.  Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego , którym okazał się  71 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie miał 1,90 promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje 42 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagował  nie dopuszczając, aby ten kontynuował jazdę.