Oświęcim. Nocne spotkanie w pustostanie zakończone zatrzymaniem sześciorga amatorów marihuany

Oświęcim. Nocne spotkanie w pustostanie zakończone zatrzymaniem sześciorga  amatorów marihuany

Jeden zarzut posiadania narkotyków oraz cztery wnioski do sądu dla nieletnich dotyczące ujawnionych przejawów demoralizacji, to efekt nocnej kontroli  pustostanów znajdujących się na terenie Oświęcimia. W jednym z nich, w pomieszczeniu  wypełnionym dymem marihuany policjanci znaleźli sześcioro młodych ludzi.

W nocy z 5/6 października 2019 policjanci z Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji skontrolowali kilka pustostanów na terenie  Osiedla Chemików. Tuż po północy w jednym z nich w pomieszczeniu wypełnionym charakterystycznym zapachem palonej marihuany zastali sześcioro młodych ludzi: 14 – letnią mieszkankę gminy Chełmek oraz pięcioro mieszkańców Oświęcimia w wieku od 15 – 22 lat. Policjanci podczas przeszukania 22 – letniego mieszkańca Oświęcimia znaleźli dwa woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego. W związku z powyższym podejrzany o przestępstwo narkotykowe został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Czworo nieletnich również zostało zabranych do oświęcimskiej komendy Policji z której odebrali ich rodzice.

Policjanci przeprowadzili badanie zabezpieczonego suszu. Tester narkotykowy wykazał, że jest to marihuana. W związku z tym 22 – latkowi został postawiony zarzut posiadania narkotyków. Aktualnie policjanci ustalają czy mężczyzna udzielał środków odurzających innym osobom.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wonności.

Ponadto o sprawie nieletnich,  którzy zostali ujęci w pustostanie zostanie powiadomiony Sąd Rejonowy Wydział III Rodzinny i Nieletnich z uwagi na fakt, iż przebywanie w środowisku kryminogennym oraz zażywanie narkotyków przez osoby niepełnoletnie jest traktowane jako przejaw niedostosowania społecznego.