Oświęcim. Nieudana zamiana miejsc. Policjanci zatrzymali kierowcę bez uprawnień.

Oświęcim. Nieudana zamiana miejsc. Policjanci zatrzymali kierowcę bez uprawnień.

Oświęcimscy policjanci, podczas nocnego patrolu dostrzegli mieszkańca Oświęcimia za kierownicą samochodu. Wiedząc, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, zatrzymali samochód do kontroli, podczas której okazało się, że kierowca i pasażer zamienili się miejscami.

Do zdarzenia doszło w nocy z 25/26 kwietnia 2020, kiedy policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego pilnowali bezpieczeństwa w rejonie Osiedla Chemików w Oświęcimiu.  Tuż przed godziną 23.00 jadąc ulicą Dąbrowskiego zwrócili uwagę na samochód marki Opel, za którego kierownicą siedział 31 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Funkcjonariusze  wiedzieli, że mężczyzna był już kilkukrotnie zatrzymywany w związku z kierowaniem samochodem bez uprawnień, więc zawrócili i pojechali za pojazdem. Kierowca opla widząc zbliżający się radiowóz wjechał w boczną uliczkę, zatrzymał się na poboczu, a następnie nie wysiadając z samochodu  zamienił się miejscami z pasażerem. Policjanci dostrzegli powyższy manewr, więc w trakcie legitymowania poinformowali siedzącego już na miejscu pasażera 31 – letniego mieszkańca Oświęcimia o konsekwencjach jazdy bez uprawnień.

Materiały w sprawie wykroczenia tj. kierowanie bez uprawnień, którego kolejny raz dopuścił się 31 – latek, zostaną przekazane do Sądu Rejonowego wraz z wnioskiem o ukaranie.