Oświęcim. Małżeństwo oraz policjanci pomogli kobiecie chorej na alzheimera

Oświęcim. Małżeństwo oraz policjanci pomogli kobiecie chorej na  alzheimera

Małżeństwo z Oświęcimia oraz policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji udzielili pomocy 74 – letniej mieszkance Oświęcimia cierpiącej na alzheimera. Kobieta wybrała się na krótki spacer po osiedlu,  lecz straciła orientację i znalazła się na pasie zieleni na ruchliwej dwupasmówce.

W niedzielny wieczór  (22.03.2020) tuż po godzinie 19.00 policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia dotyczące kobiety znajdującej się na ulicy Chemików w Oświęcimiu, która nie pamięta, gdzie mieszka. We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Policjanci ustalili, że  starsza pani zwróciła uwagę kierowcy i jego żony, kiedy szła pasem zieleni rozdzielającym dwupasmówkę. Policjanci przejęli seniorkę,  a następnie ustalili, że jest to 74 – letnia mieszkanka Osiedla Chemików. Następnie przewieźli ją do miejsca zamieszkania i oddali pod opiekę rodziny. Okazało się, że kobieta cierpi na zaniki pamięci związane z chorobą alzheimera.

Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje małżeństwo z Oświęcimia, które wykazało się wyjątkową spostrzegawczością i empatią. Widząc starszą, zdezorientowaną kobietę w niebezpiecznym miejscu nie pozostawili jej bez pomocy.  Ich działanie spowodowało, iż seniorka trafiła pod opiekę rodziny, bez uruchamiania procedury poszukiwawczej za osobą zaginioną.