Oświęcim. Kierująca przejechała przez środek dużego ronda, bo …. go nie zauważyła

Oświęcim. Kierująca przejechała  przez środek dużego ronda,  bo …. go nie zauważyła

W niedzielny wieczór [02.12.2018] policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu interweniowali w sprawie  kolizji drogowej do której doszło w Oświęcimiu na ulicy Konopnickiej. 

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 18.00. Mieszkaniec Oświęcimia telefonicznie zaalarmował Policję, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca samochodu osobowego, przejechał przez środek ronda znajdującego się na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej z Nideckiego w Oświęcimiu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci,  którzy tuż za skrzyżowaniem zauważyli samochód marki Skoda z uszkodzonym kołem. W trakcie rozmowy z 44 – letnią mieszkanką  powiatu chrzanowskiego, która kierowała pojazdem policjanci potwierdzili, że to ona, w tak nietypowy sposób, pokonała dość duże rondo -  ponieważ go nie zauważyła.  W tym przypadku skończyło się jedynie na mandacie, punktach karnych oraz wymianie uszkodzonego koła.

Policjanci w dalszym ciągu apelują do kierowców o zmniejszenie prędkości oraz zachowanie szczególnej uwagi za kierownicą. Czasem wystarczy tylko chwila roztargnienia , aby doszło do nieszczęścia.