Oświęcim. Kierowca nietrzeźwy, a pasażer poszukiwany

Oświęcim. Kierowca nietrzeźwy, a pasażer poszukiwany

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali poszukiwanego 47 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podróżującego z nietrzeźwym kierowcą. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych dzięki wzorowej reakcji mieszkańca Chorzowa, który ujął pijanego kierowcę.

Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu w sobotni wieczór tuż po godzinie 17.00. Oczekujący przed skrzyżowaniem 28 – letni mieszkaniec Chorzowa przeżył chwilę grozy,  gdy jadący ulicą Słowackiego kierowca samochodu marki Renault Megane  o mały włos nie uderzył w jego pojazd. W związku tym chorzowianin  natychmiast podążył za renault. Jak się okazało po pokonaniu z dużą prędkością ronda przy skrzyżowaniu ulic Słowackiego z Olszewskiego, renault wypadł z jezdni na chodnik i pas zieleni. Wtedy 28 – latek podbiegł do pojazdu, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Błyskawicznie wyjął kluczyki od samochodu, a następnie przekazał je policjantom oświęcimskiej drogówki.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy tj. 43 – letniego mieszkańca Oświęcimia, wykazało blisko 3 promile alkoholu. Podczas policyjnych czynności na miejscu zdarzenia okazało się również, że do pomieszczeń dla zatrzymanych trafi także 47 – letni pasażer renault. Z policyjnej bazy danych wynikało, że jest osobą poszukiwaną od kilku tygodni przez oświęcimski Sąd oraz Prokuraturę w Bielsku Białej  za przestępstwo niealimentacji.

Za  kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Na szczególne wyróżnienie i podziękowania zasługuje pan Paweł, mieszkaniec Chorzowa, który zareagował widząc, że kierowca pojazdu stwarza zagrożenie na drodze. Dzięki jego wzorowej reakcji nietrzeźwy kierowca już wkrótce odpowie za swój karygodny czyn, a jego towarzysz „od kieliszka”,  trafi na kilka miesięcy do zakładu karnego.