Oświęcim. Dzielnicowi w akcji „100 litrów krwi, na 100. lecie Policji”

Oświęcim.  Dzielnicowi  w akcji  „100 litrów krwi, na 100. lecie Policji”

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zorganizowali drugą wspólną zbiórkę krwi w ramach policyjnej akcji  krwiodawstwa pn.  „100 litrów krwi, na 100. lecie Policji”. W akcji tym razem wzięli  udział dzielnicowi oraz policjant z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii.

Funkcjonariusze w ubiegłą środę rano zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, gdzie pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek oddali  krew na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych. W ten sposób uczcili 100. Rocznicę powstania Polskiej Policji oraz oddali hołd przedwojennym policjantom, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.

Akcja „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” potrwa do końca lipca br., a osobom, które chciałyby się przyłączyć przypominamy, aby oddając krew indywidualnie w punktach krwiodawstwa, przy rejestracji, powinny poinformować, że krew oddają w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. Koordynatorem akcji w garnizonie małopolskim jest kom. Franciszek Gawlik z Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie tel. 12 61 54 028, natomiast koordynatorem akcji w powiecie oświęcimskim jest asp. szt. Małgorzata Jurecka tel. 33 84 75 254.

Zapraszamy do udziału w tym wielkim przedsięwzięciu. Policjanci kolejną akcję oddania krwi planują na 25 kwietnia br.  Pamiętajmy,  że dla ratowania ludzkiego życia, liczy się każda kropla.