Oświęcim. Dwaj kierowcy przesadzili z prędkością przekraczając dozwoloną o "50km/h+"

Oświęcim. Dwaj kierowcy przesadzili z prędkością przekraczając ją o 50+

W minioną niedzielę [20.05.2018] policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnując  bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ulicy Chemików w Oświęcimiu, zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość o ponad 50km/h.

O godzinie 8.45 do kontroli drogowej został zatrzymany  kierowca samochodu marki Nissan, który jechał z prędkością 107km/h na odcinku, gdzie obowiązywała prędkość do 50km/h. Podczas czynności okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 61 – letni mieszkaniec Torunia.   Tuż przed godziną 21.00 policyjny laserowy miernik prędkości wskazał, że kierowca samochodu marki Audi, jedzie z prędkością 102 km/h. Podczas kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą auta siedzi 19 – letni mieszkaniec Międzyrzecza.

Za przekroczenie prędkości  grozi kilkusetzłotowy mandat, punkty karne oraz zatrzymanie uprawnień do kierowania na trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Z całą pewnością lepiej dotrzeć do celu nieco wolniej, ale znacznie bezpieczniej.