Oświęcim. „Bezpieczne Wakacje 2019” – policjanci z profilaktyką wśród najmłodszych

Oświęcim. „Bezpieczne Wakacje 2019” – policjanci z profilaktyką wśród najmłodszych

Podczas wakacji policjanci, którzy  zajmują się profilaktyką oraz dzielnicowi są częstymi gośćmi w przedszkolach oraz szkołach w których zorganizowane są półkolonie. Celem wakacyjnych spotkań profilaktycznych  jest realizacja akcji pod nazwą „ Bezpieczne Wakacje 2019” w ramach której  funkcjonariusze chcą podnieść poziom bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców powiatu oświęcimskiego.

W ubiegłą środę (26.06.2019) 2019 policjanci Zespołu ds. Nieletnich oraz profilaktyk Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzili ponad 100 przedszkolaków z „Bajkowego Dworku” w Oświęcimiu  Podczas spotkania mundurowi opowiedzieli dzieciom o zadaniach Policji, omówili  podstawowe zasady bezpieczeństwa, których warto przestrzegać w domu i poza nim, a także podczas pobytu nad wodą. Przybliżyli zagadnienia związane z bezpieczeństwem dziecka w ruchu drogowym. Podali jak radzić sobie w kontaktach z osobami obcymi, które mogą zaczepić je na podwórku. Przedstawili również do kogo należy zwrócić się o pomoc w różnych trudnych sytuacjach. Podczas tego wyjątkowego spotkania policjanci odpowiedzieli na wiele pytań małych mieszkańców Oświęcimia, dotyczących służby w Policji podkreślając, że służby ratunkowe w każdej sytuacji są gotowe nieść pomoc.

Na zakończenie spotkania przyszedł czas na zabawę w policjanta. Dzieci mogły wcielić się w rolę stróża prawa,  przymierzając elementy prawdziwego umundurowania.