Oświęcim. „100 litrów krwi, na 100. lecie Policji”. Lipcowa akcja policyjnych krwiodawców.

Oświęcim. „100 litrów krwi, na 100. lecie Policji”. Lipcowa akcja policyjnych krwiodawców.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wzięli udział w kolejnej – lipcowej zbiórce krwi w ramach policyjnej akcji krwiodawstwa pn. „100 litrów krwi, na 100. lecie Policji”.

W akcji tym razem wzięli udział policjanci Wydziału Prewencji , Wydział Ruchu Drogowego i Wydziału Sztab Policji oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych. Funkcjonariusze w dniu dzisiejszym (17.07.2019r.) zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, gdzie pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek oddali krew na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych. W ten sposób uczcili 100. Rocznicę powstania Policji Państwowej oraz oddali hołd przedwojennym policjantom, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.

Akcja „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” trwa do końca lipca br., a osobom, które chciałyby się jeszcze przyłączyć przypominamy, aby oddając krew indywidualnie w punktach krwiodawstwa, przy rejestracji poinformowały, że krew oddają w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”.

Koordynatorem akcji w garnizonie małopolskim jest kom. Franciszek Gawlik z Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie tel. 12 61 54 028, natomiast koordynatorem akcji w powiecie oświęcimskim jest asp. szt. Małgorzata Jurecka tel. 33 847 52 54.

Zapraszamy krwiodawców do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.

Pamiętajmy, że dla ratowania ludzkiego życia liczy się każda kropla.