Oświęcim. „100 litrów krwi, na 100. lecie Policji”. Kwietniowa akcja policyjnych krwiodawców.

Oświęcim.   „100 litrów krwi, na 100. lecie Policji” Kwietniowa akcja policyjnych krwiodawców.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wzięli udział w trzeciej – kwietniowej  zbiórce krwi w ramach policyjnej akcji  krwiodawstwa pn.  „100 litrów krwi, na 100. lecie Policji”. W akcji tym razem wzięli  udział policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych.

Funkcjonariusze w ubiegłą środę (24.04.2019) zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, gdzie pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek oddali  krew na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych. W ten sposób uczcili 100. Rocznicę powstania Polskiej Policji oraz oddali hołd przedwojennym policjantom, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.

Akcja „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” potrwa do końca lipca br., a osobom, które chciałyby się przyłączyć przypominamy, aby oddając krew indywidualnie w punktach krwiodawstwa, przy rejestracji, powinny poinformować, że krew oddają w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. Koordynatorem akcji w garnizonie małopolskim jest kom. Franciszek Gawlik z Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie tel. 12 61 54 028, natomiast koordynatorem akcji w powiecie oświęcimskim jest asp. szt. Małgorzata Jurecka tel. 33 847 52 54. Kolejną akcję oddania krwi policjanci planują pod koniec maja br. Zapraszamy krwiodawców do udziału w tym wielkim przedsięwzięciu.

Pamiętajmy,  że dla ratowania ludzkiego życia liczy się każda kropla.