Osiek. Polanka Wielka. Dwoje kierujących przesadziło z prędkością. Stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

Osiek. Polanka Wielka. Dwoje kierujących przesadziło  z prędkością. Stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

Dziś (22.10.2019) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnując  bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Polanki i Osieka zatrzymali prawo jazdy dwojgu kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h.

O godzinie 6.45 w Polance Wielkiej na ulicy Długiej do kontroli  drogowej został zatrzymany  samochód marki Ford, który jechał z prędkością 104km/h na odcinku, gdzie obowiązywała prędkość do 50km/h. Podczas czynności okazało się, że za kierownicą pojazdu siedziała  35 – letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego.

Tuż po godzinie 08.00  w Osieku na ulicy Głównej policyjny laserowy miernik prędkości wskazał, że kierowca samochodu marki Audi jedzie z prędkością 101 km/h na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie do 50km/h . Podczas kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą auta siedzi 21 – letni obywatel Słowacji.

Za przekroczenie prędkości  policjanci nałożyli na kierujących mandaty oraz punkty karne, a także  zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości, a także dostosowanie jej do warunków drogowych. Dziś na terenie powiatu oświęcimskiego w wielu miejscach panowała mgła, ale jak widać na powyższych przykładach są kierujący, którzy lekceważą  bezpieczeństwo swoje i innych. Przypominamy, że lepiej dotrzeć do celu nieco później, ale znacznie bezpieczniej.