Kęty. Wsiadł za kierownicę pomimo zakazu i cofniętych uprawnień do kierowania. Wpadł na wykroczeniu.

Kęty. Wsiadł za kierownicę pomimo zakazu i cofniętych uprawnień do kierowania. Wpadł na wykroczeniu.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali  40 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który wsiadł za kierownicę samochodu,  pomimo obowiązującego go zakazu kierowania oraz cofniętych uprawnień do kierowania. Drogowy przestępca wpadł w ręce mundurowych, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość.

Do zdarzenia doszło 20 maja 2020  gdy policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Kęt. Tuż po  godzinie 14.00  zmierzyli prędkość samochodu marki Renault jadącego ulicą Kościuszki. Miernik prędkości wskazał 78km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z powyższym policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Podczas czynności okazało się, że kierujący samochodem 40  latek popełnił nie tylko wykroczenie drogowe lecz dopuścił się także przestępstwa. Z policyjnej bazy danych wynikało, że posiada on orzeczony przez żywiecki sąd zakaz kierowania do 2020 roku oraz cofnięte uprawnienia do kierowania ze względów zdrowotnych.

Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.