Kęty. Wpadli dwaj bracia poszukiwani listami gończymi

Kęty. Wpadli dwaj bracia poszukiwani listami gończymi

Policjanci z komisariatu policji w Kętach oraz strażnik miejski Straży Miejskiej w Kętach, zatrzymali dwóch braci poszukiwanych listami gończymi za pobicie mężczyzny. Jeden został zatrzymany w trakcie kolizji drogowej, a drugiego zatrzymano w jednym z mieszkań na terenie Kęt.

W piątek (24.04.2020) tuż po godzinie 18.00 w Kętach na ulicy Świętokrzyskiej doszło do kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego rowerzysty. Najbliżej miejsca zdarzenia był patrol łączony policjant i strażnik miejski, którzy natychmiast udali się we wskazany rejon, gdzie zastali  poszkodowaną mieszkankę Kęt oraz sprawcę kolizji, którym okazał się poszukiwany od kilku miesięcy listem gończym, nietrzeźwy 32 – letni mieszkaniec Kęt.

W trakcie czynności mundurowi  ustalili, że poszukiwany  jadąc rowerem uderzył w zaparkowany samochód marki Renault Laguna. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,54 promila alkoholu. W związku z faktem, że był on poszukiwany został zatrzymany. 32 – latek nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, ale oświadczył, że znajdują się one w mieszkaniu. Pod wskazany adres pojechał  inny policyjny patrol, który w mieszkaniu zastał drugiego z braci. 29 – latek również był poszukiwany  listem gończym w związku z tą samą sprawą pobicia mężczyzny.

Obaj poszukiwani trafili do kęckiego komisariatu Policji, a następnie do jednego z zakładów karnych, w którym spędzą kolejny rok.