Kęty. Rozbili dwa samochody dla zabawy. Poniosą surowe konsekwencje

Kęty. Rozbili dwa samochody dla zabawy. Poniosą surowe konsekwencje

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach  zatrzymali dwóch 19 – letnich mieszkańców Kęt. Nastolatkowie są podejrzani o krótkotrwałe użycie i uszkodzenie dwóch pojazdów oraz  kradzież elektronarzędzi.
 
Przez kilka ostatnich dni policjanci intensywnie pracowali nad ustaleniem sprawców, którzy skradli, a następnie rozbili dwa samochody.  Do zdarzeń doszło w ubiegłym tygodniu w nocy z 9/10 października 2019. Sprawcy z terenu parkingu przy ulicy Kościuszki w Kętach skradli lawetę marki Ford Transit, którą następnie uderzyli w ogrodzenie jednej z posesji w Nowej Wsi. Z kolei z terenu jednej z posesji w Nowej Wsi skradli samochód marki Ford S-Max, który porzucili na terenie Kęt, również w stanie uszkodzonym.
 
W trakcie prowadzonych czynności policjanci natrafili na dowody wskazujące, że z kradzieżą pojazdów, a następnie ich uszkodzeniem mają związek  dwaj 19 – letni mieszkańcy Kęt. W niedzielne przedpołudnie  (13.10.2019) kryminalni zapukali do ich mieszkań, a następnie dokonali zatrzymań. Jak się okazało obaj nastolatkowie mieli widoczne obrażenia ciała (urazy rąk i nóg), których doznali podczas uderzenie lawetą w ogrodzenie posesji w Nowej Wsi.  Ponadto w  trakcie przeszukania posesji funkcjonariusze odnaleźli elektronarzędzia, które zostały skradzione  z jednego z pojazdów.
 
Podejrzani trafili do komisariatu Policji, gdzie zostały im przedstawione zarzuty któtkotrwałego użycia pojazdów, uszkodzenia mienia oraz kradzieży elektronarzędzi. Policjanci ustalili również, że nastolatkowie skradli pojazdy, aby sobie pojeździć, a rozbili je dla zabawy.
 
Aktualnie policjanci weryfikują czy podejrzani mają związek z innymi przestępstwami kryminalnymi.  
 
Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności po 5 lat.