Kęty. Recydywista zabrał kurierowi samochód, ale dzięki dzielnicowym niedługo cieszył się wolnością

Kęty. Recydywista zabrał kurierowi samochód, ale dzięki dzielnicowym niedługo cieszył się wolnością

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kętach podczas obchodu dzielnicy podjęli skuteczny pościg za sprawcą krótkotrwałego użycia pojazdu. Zatrzymany 36 – latek wykorzystał chwilę nieuwagi kuriera jednej z firm przewozowych oraz pozostawione przez niego kluczyki od pojazdu.

W ubiegły piątek (7.06.2019) w Kętach tuż przed godziną 09.00 do dzielnicowych pełniących służbę odchodową w rejonie ulicy Żwirki i Wigury podbiegł zdenerwowany kurier jednej z firm przewozowych. Z jego relacji wynikało, że chwilę wcześniej, gdy dostarczał przesyłkę do jednego ze sklepów jakiś mężczyzna odjechał jego fordem transitem. Następnie kiedy zorientował się, że został zauważony przez pokrzywdzonego porzucił pojazd i zbiegł.

Policjanci natychmiast o zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego podając rysopis poszukiwanego mężczyzny, a następnie sami zaczęli sprawdzać sąsiednie ulice. Po kilkunastu minutach na ulicy Stojałowskiego zauważyli mężczyznę podobnego do rysopisu sprawcy podawanego przez kuriera. Mężczyzna został wylegitymowany. Jak się okazało był to 36 – letni mieszkaniec Kęt. Kiedy policjanci potwierdzili jego udział w przestępstwie został on zatrzymany.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu postawiono zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu, za który będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż był już karany za przestępstwa kryminalne za które odbywał również karę więzienia.

Za krótkotrwałe użycie pojazdu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.