Gorzów. Wypadek drogowy. Kierowca nietrzeźwy , pasażer ranny

Gorzów. Wypadek drogowy. Kierowca nietrzeźwy , pasażer ranny

 W nocy z 28/29 października 2017 w Gorzowie doszło do  wypadku drogowego. Kierowca podejrzany o jego spowodowanie miał w organizmie 1,80 promila alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowa. Z kolei jego znajomy miał w organizmie nieco ponad promil i doznał złamania miednicy. Zarówno kierowca jak i pasażer długą będą odczuwać skutki nietrzeźwego rajdu.     

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie  1:00, kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pojazdu, który wjechał w jedno z ogrodzeń przy ulicy Gorzowskiej.  W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 24 – letni mieszkaniec Gminy Chełmek, kierując samochodem marki Opel, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. W wypadku obrażeń ciała w postaci złamania miednicy doznał  22 – letni mieszkaniec Gminy Chełmek, który był pasażerem pojazdu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na leczenie.  Z kolei 24 – latek został zatrzymany.  Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości  okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 1,80 promila alkoholu, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.  

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności. Ponadto sąd  obligatoryjnie orzeka nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych oraz zakaz kierowania pojazdami od 3 do 15 lat.