Gmina Zator. Nietrzeźwy kierowca, bez prawa jazdy, wiózł noworodka i jego matkę

Gmina Zator. Nietrzeźwy kierowca, bez prawa jazdy, wiózł noworodka i jego matkę

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna samochodem przewoził znajomą i jej dwutygodniowe dziecko. W niedzielne popołudnie [21.10.2018] policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na terenie Gminy Zator.

Tuż po godzinie 13.00 w Laskowej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Citroen, za którego kierownicą siedział 30 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Pojazdem podróżowała również jego 25 – letnia znajoma oraz jej dwutygodniowe dziecko. Podczas czynności policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu, w związku z tym natychmiast sprawdzili jego trzeźwość. Badanie wykazało 0,57 promila alkoholu. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że kierujący dopuścił się również wykroczenia, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od powyższej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.