Gmina Oświęcim. Szpilki za kierownicą. Tym razem dwie panie straciły prawo jazdy za nadmierną prędkość.

Gmina Oświęcim. Szpilki za kierownicą. Tym razem dwie panie straciły prawo jazdy za nadmierną prędkość.

W dniu 6 lutego 2020 policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóm paniom, które nie bacząc na porę roku i zmienne warunki drogowe, znacznie przekroczyły prędkość.

W czwartek przed południem policjanci z grupy SPEED pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Oświęcim - Zator /DK 44/. Tuż po godzinie 11.00 w miejscowości Włosienica na ulicy Długiej zmierzyli prędkość samochodu marki Audi A6. Laserowy miernik prędkości wskazał 101 km/h przy dozwolonej prędkości do 50 km/h. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedziała 31 – letnia mieszkanka gminy Przeciszów.

Niespełna pół godziny później, również we Włosienicy lecz na ulicy 1-go Maja policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 48 – letnią mieszkankę gminy Oświęcim, która kierując samochodem marki Audi A5 jechała z prędkością, aż 112 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za popełnione wykroczenia na obie kierujące funkcjonariusze nałożyli mandaty i punkty karne oraz zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogły odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci apelują o rozsadek za kierownicą.

Policjanci przypominają, że lekceważenie przepisów ruchu drogowego często ma poważne i nieodwracalne konsekwencje. Jednakże zawsze jest pora, aby zmienić styl jazdy na zgodny z przepisami i bezpieczny. Warto o tym pamiętać zanim dojdzie do zdarzenia drogowego.