Gmina Oświęcim. Świadomy kierowca ujął pijanego sprawcę kolizji

Gmina Oświęcim. Świadomy kierowca  ujął pijanego sprawcę kolizji

Wzorowy obywatel Oświęcimia uniemożliwił ucieczkę  pijanemu kierowcy z miejsca kolizji. Drogowy przestępca nie zważając zagrożenie oraz  konsekwencje karne wsiadł za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu w wyniku czego doprowadził do dwóch kolizji drogowych.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie (25.06.2020) na terenie Babic w gminie Oświęcim. 37 – letni mieszkaniec Oświęcimia jadąc swoim samochodem ulicą Śląską zauważył kierowcę samochodu marki Ford, który stracił panowanie za kierownicą i uderzył za w słup energetyczny. Po zderzeniu ze słupem kierowca forda wycofał i pojechał dalej. Mieszkaniec Oświęcimia podejrzewając , że kierujący może być nietrzeźwy natychmiast zawrócił swój samochód i pojechał za nim. Po chwili dostrzegł, że ford ponownie zjeżdża z jedni i tym razem uderza w ogrodzenie posesji. Wtedy oświęcimianin błyskawicznie podbiegł do pojazdu i zabrał kluczyki nietrzeźwemu, a następnie uniemożliwił mu ucieczkę pieszo.  

Policjanci z rąk wzorowego obywatela przejęli drogowego przestępcę , którym okazał się 36  – letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji jednakże odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości więc została mu pobrana do badań krew.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  36 – latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Z kolei na duże wyróżnienie i podziękowania zasługuje Pan Stefan z Oświęcimia, który nie dopuścił aby nietrzeźwy, który mógł doprowadzić do tragedii,  uciekł z miejsca zdarzenia.