Gmina Oświęcim. Przydrożna kapliczka stanęła na drodze zmęczonego kierowcy

Gmina Oświęcim.  Przydrożna kapliczka stanęła na drodze zmęczonego kierowcy

W dniu 29 listopada 2018 w Babicach gm. Oświęcim,  doszło do kolizji drogowej, spowodowanej przez  kierowcę, który zasnął z kierownicą. Przemęczony 64 – letni mieszkaniec Jaworzna, zjechał z jezdni do rowu, a następnie uderzył w przydrożną kapliczkę.

Dziś o godzinie 7.50 służby ratunkowe interweniowały w sprawie kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Krakowskiej w Babicach.  W trakcie czynności policjanci ustalili, że 64 – letni mieszkaniec Jaworzna, kierując samochodem marki Mitsubishi, zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, a następnie i uderzył w przydrożną kapliczkę. Funkcjonariusze ustalili również, co sprawiło, że mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem. Jak się okazało sprawca kolizji wracał z nocnej zmiany i zasnął za kierownicą.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierowców.

Jeśli czujemy, że zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

Zlekceważenie tych objawów może okazać się tragiczne w skutkach, a czasem już nieodwracalne.