Gmina Oświęcim. Poszukiwany listem gończym oszust ukrył się w styropianie

Gmina Oświęcim. Poszukiwany listem gończym oszust ukrył się w styropianie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy zajmujący się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali 32-latka ściganego listem gończym.  Mężczyzna ukrywał się w paczkach styropianu na poddaszu jednego z domów w gminie Oświęcim.

Kilka miesięcy temu oświęcimska Policja otrzymała list gończy na podstawie którego wszczęte zostały poszukiwania 32–letniego mieszkańca gminy Oświęcim. Mężczyzna unikał spotkania z mundurowymi z uwagi na grożącą mu karę więzienia za szereg oszustw gospodarczych, których się dopuścił na szkodę jednej ze śląskich firm. 
W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany może przebywać w domu na terenie jednej z podoświęcimskich miejscowości. Aby zweryfikować te ustalenia 29 kwietnia br. policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie zaczęli przeszukiwać nowobudowany dom.  W trakcie czynności okazało się, że jedynym miejscem do którego nie ma dostępu jest poddasze. W związku z tym  jeden z policjantów wspiął się tam  korzystając z wystających ze ściany elementów, a następnie przeszukał te  pomieszczenia. 32–latka odnalazł za paczkami styropianu. Z poddasza funkcjonariusz wraz z zatrzymanym zeszli już po drabinie, którą jak się okazało poszukiwany wciągnął na poddasze w chwili gdy mundurowi zapukali do drzwi. Następnego dnia poszukiwany oszust trafił do jednego z zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższe pół roku.