Gmina Oświęcim. Pijany wywrócił się na rowerze. Konsekwencje braku rozsądku będzie długo pamiętał.

Gmina Oświęcim. Pijany wywrócił się na rowerze. Konsekwencje braku rozsądku będzie długo pamiętał.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z oświęcimskiej komendy Policji interweniowali wobec pijanego 58 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim, który wywrócił się na rowerze. Konsekwencje nietrzeźwej jazdy mężczyzna będzie odczuwał długo, ponieważ upadając doznał poważnego urazu ręki, za popełniony czyn odpowie przed sądem,  a ponadto problemem związanym z nadużywaniem alkoholu zajmie się dzielnicowy oraz komisja ds. rozwiazywania problemów alkoholowych.

Wczoraj (12.06.2019) policjanci z oświęcimskiej drogówki prowadzili czynności w związku ze zgłoszeniem dotyczącym nietrzeźwego rowerzysty leżącego na chodniku przy ulicy Grojeckiej w Zaborzu. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który udzielał pierwszej pomocy 58 – latkowi obok którego leżał rower. Policjanci przejęli nietrzeźwego, a w związku z faktem, iż dostrzegli u niego poważny uraz ręki na miejsce wezwali Pogotowie Ratunkowe. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 3 promile alkoholu.

W rozmowie z policjantami rowerzysta przyznał, że zanim wsiadł na rower wypił ponad 10 piw!!!  58- latek trafił na leczenie do szpitala, lecz już wkrótce za swój karygodny czyn odpowie przed sądem. Ponadto dzielnicowy w związku z faktem, iż rowerzysta będąc pod wpływem alkoholu stworzył zagrożenie dla życia swojego oraz dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, skieruje stosowny wniosek do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.