Gmina Oświęcim. Drogowy przestępca posiadający trzy zakazy kierowania, wpadł przed nadmierną prędkość

Gmina Oświęcim. Drogowy przestępca posiadający trzy zakazy kierowania, wpadł przed nadmierną prędkość

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali  58 – letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który wsiadł za kierownicę samochodu,  pomimo obowiązujących go trzech zakazów kierowania.  Drogowy przestępca wpadł w ręce mundurowych, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość.

Wczoraj (22.07.2020) policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcim.  Tuż przed godziną 15.00  zmierzyli prędkość samochodu marki Mercedes jadącego ulicą Beskidzką w Grojcu. Miernik prędkości wskazał 77km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Podczas czynności okazało się, że kierujący samochodem 58 - latek popełnił nie tylko wykroczenie drogowe lecz dopuścił się także przestępstwa. Z policyjnej bazy danych wynikało, że posiada on trzy aktualne zakazy kierowania, w tym najdłuższy do aż do 2034 roku.

Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, jednakże w tym przypadku sąd może zdecydować o dożywotnim zakazie kierowania pojazdami.