Gmina Oświęcim. Czworonożny uciekinier w tarapatach, pomogli policjanci

Włosienica. Czworonożny uciekinier w tarapatach, pomogli policjanci

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zaopiekowali się psem, który uciekł podczas spaceru, a następnie odnaleźli jego właścicieli.  

Dziś rano dyżurny oświęcimskiej Policji został powiadomiony przez mieszkankę Włosienicy,  o psie przywiązanym do drzewa przy ulicy Suskiego.   We wskazany przez zgłaszającą rejon, pojechał znajdujący się najbliżej,  patrol oświęcimskiej drogówki.   Funkcjonariusze odnaleźli wystraszonego czworonoga. Aby go uspokoić, w pobliskim sklepie zakupili pokarm dla psów, którym go poczęstowali. Tym gestem zdobyli jego zaufanie i piesek od razu przestał się stresować. Pomimo tego, że zdarzenie wyglądało na typowy przypadek porzucenia psa, policjanci postanowili popytać mieszkańców o jego właściciela.  

Podjęte działania okazały się skuteczne. Na miejsce przyszedł mieszkaniec Włosienicy, który oświadczył, że piesek należy do jego siostry. Dziś rano podczas porannego spaceru wyrwał się ze smyczą i uciekł. Pomimo poszukiwań nie udało się im go odnaleźć.  Policjanci pożegnali psiaka, a następnie przekazali go pod opiekę mężczyzny.