Gmina Oświęcim. „Bezpieczny przejazd. Szlaban na ryzyko”. Akcja na rzecz bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Gmina Oświęcim. „Bezpieczny przejazd. Szlaban na ryzyko”. Akcja na rzecz bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020”,  policjanci z oświęcimskiej drogówki wspólnie z pracownikami Służby Ochrony Kolei oraz pracownikami Polskich Kolei Państwowych, przeprowadzili trzecią akcję profilaktyczną pod nazwą „Bezpieczny przejazd. Szlaban na ryzyko”.

Działania przeprowadzono w piątek (24.07.2020)  na przejeździe kolejowym  na ulicy Ostatni Etap w Brzezince . Miały one na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego niebezpieczeństwa  jakie może nieść ze sobą zlekceważenie przepisów i brak uwagi podczas pokonywania przejazdów kolejowych, a zwłaszcza przejazdów niestrzeżonych.

Funkcjonariusze podchodzili do kierowców, którzy zatrzymali się przed zamkniętym strzeżonym przejazdem kolejowym, a następnie informowali ich o konsekwencjach związanych z brakiem ostrożności oraz nieuwagą podczas wjazdu na przejazd kolejowy. Przypominali, że pociąg ważący kilkaset czy kilka tysięcy ton, na zatrzymanie - potrzebuje nawet kilometr.

Aby zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych bardziej zapadły w pamięć, funkcjonariusze wręczali ulotki informacyjne oraz zapachy samochodowe z logo akcji, natomiast najmłodsi pasażerowie otrzymywali  malowanki dotyczące akcji oraz malowanki profilaktyczne ufundowane przez gminę Oświęcim.

Policjanci, pracownicy PKP oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei życzą bezpieczeństwa na co dzień i apelują,  aby każdy uczestnik ruchu drogowego bezpiecznie pokonywał przejazdy kolejowe, kierując się hasłem: „szlaban na ryzyko”.