Gmina Kęty. Przesadził z prędkością. Stracił prawo jazdy.

Gmina Kęty. Przesadził z prędkością. Stracił prawo jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu oświęcimskiego. Wczoraj zatrzymali prawo jazdy  29 – letniemu kierowcy,  który przesadził z prędkością.   

18 maja 2020 policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Około godziny 17.30 znajdowali się na ulicy Piastowskiej w Łękach, gdzie zmierzyli prędkość samochodu marki Ford. Okazało się, że jego kierowca pędził z prędkością 104km/h przy ograniczeniu prędkości do 50km/h.  Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania dając kierującemu sygnał do zjechania na pobocze  i zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział  29- letni mieszkaniec gminy Kęty.

Za przekroczenie prędkości  na kierującego został nałożony mandat i punkty karne, a także zostało mu zatrzymane prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące.

Apelujemyą o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Z całą pewnością lepiej dotrzeć do celu nieco wolniej, ale znacznie bezpieczniej i zachowując prawo jazdy.