Gmina Kęty. Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Gmina Kęty. Policjant  w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę


Wieczorem 5 listopada 2017 policjant Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach, w czasie wolnym od służby,  wyeliminował z ruchu drogowego pijanego kierowcę.  Nietrzeźwy 27 – letni mieszkaniec Gminy Kęty, wsiadł za kierownicę swojego auta mając w organizmie blisko  2 promile alkoholu, na przejażdżkę zabrał swojego, równie nietrzeźwego znajomego.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Bulowicach,  gdzie policjant, jadący swoim samochodem ulicą Bielską, dostrzegł  dziwne, stwarzające zagrożenie  manewry drogowe, kierowcy audi jadącego tuż przed nim.  Funkcjonariusz zaczął przypuszczać, że  kierowca może być pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. O swoim spostrzeżeniu niezwłocznie powiadomił oficera dyżurnego, informując o kierunku, w którym jedzie. Po chwili kierowca audi skręcił w boczną uliczkę, gdzie się zatrzymał. Tuż za nim zatrzymał się również policjant. Widząc, że kierowca wysiadł i próbuje się oddalić, błyskawicznie dokonał jego zatrzymania,  a następnie przekazał go kolegom z patrolu. Jak się okazało 27 – latek wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 1,95 promila alkoholu.   Mężczyzna w takim stanie wiózł swojego równie nietrzeźwego znajomego mieszkańca Kęt.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd  obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.