Gmina Kęty. Motorowerzysta popełnił wykroczenie i dwa przestępstwa drogowe za jednym razem

Gmina Kęty. Motorowerzysta popełnił  wykroczenie i dwa przestępstwa drogowe za jednym razem

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 55- letniego mieszkańca gminy Kęty podejrzanego o dwa przestępstwa drogowe i wykroczenie.  Mężczyzna po spożyciu alkoholu wsiadł na swój skuter lekceważąc również obowiązujący go zakaz kierowania oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.

Do zatrzymania drogowego przestępcy doszło wczoraj (21.10.2019) w Malcu gm. Kęty. Tuż po godzinie 11.00  ulicy Jędrzejowskiego policjanci pilnujący bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę . W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 55 – letni mieszkaniec gminy Kęty ma w organizmie 0,38 promila alkoholu,  co stanowi wykroczenie. Ponadto  z policyjnej bazy danych wynikało, że motorowerzysta posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za kierowanie pojazdem pomimo sądownie orzeczonego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania  grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi kara grzywny.