Gmina Kęty. Chuligan drogowy

Gmina Kęty. Chuligan drogowy

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 35-letniego mieszkańca Libiąża, który idąc pieszo drogą wojewódzką nr 948, prowadzącą z Oświęcimia do Kęt, rozrzucał pachołki drogowe, ustawione na remontowanym odcinku jezdni. Dzięki reakcji kierowców oraz błyskawicznej interwencji policjantów, chuligan szybko został zatrzymany i już wkrótce za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek [3.08.2018]. Tuż po godzinie 6.00 dyżurny kęckiego komisariatu Policji na numer alarmowy otrzymał od jednego z kierowców zgłoszenie o mężczyźnie, który idąc remontowanym odcinkiem DW 948 w Bielanach gm. Kęty, wrzuca na jezdnię pachołki drogowe. We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Z odnalezieniem chuligana funkcjonariusze nie mieli problemu, gdyż jadąc w kierunku Bielan dostrzegli kilkanaście porozrzucanych pachołków i mężczyznę, który na jezdnię rzucał kolejny. Policjanci natychmiast go zatrzymali, uniemożliwiając mu dalszą dewastację ustawionego oznakowania. Nietrzeźwy mężczyzna był wobec policjantów wulgarny, a także nie chciał podać swoich danych osobowych. Policjanci szybko ustalili, że jest to 35 – letni mieszkaniec Libiąża. W chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień.

Za popełnienie wykroczeń, których się dopuścił tj. usuwanie znaków drogowych, odmowę podania danych osobowych oraz używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym , już wkrótce odpowie przed sądem.