Chełmek. Policjanci i celnicy zlikwidowali nielegalny biznes hazardowy

Chełmek. Policjanci i celnicy zlikwidowali nielegalny biznes hazardowy

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, przeprowadzili kolejną akcję mającą na celu likwidację salonu gier, działającego niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.  Zabezpieczono trzy automaty oraz … wpłatomat. Łączna wartość zabezpieczonych maszyn to 23 tysiące złotych.

W dniu 27 lutego 2019 policjanci wspólnie z celnikami przystąpili do likwidacji kolejnego, mieszczącego się na terenie Chełmka,  punktu z hot spotami. Funkcjonariusze szybko dostali się do wnętrza z pozoru zamkniętego lokalu. W środku  przebywał mężczyzna,  który obsługiwał lokal, więc kiedy tylko zorientował się, że ma do czynienia z funkcjonariuszami błyskawicznie odciął zasilanie do automatów. Zostało to jednak sfilmowane, a mężczyzna powiadomiony o tym, że swoim działaniem naraził się na konsekwencje karne grożące za utrudnianie wykonania czynności służbowej, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.  

W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili trzy automaty do gier hazardowych oraz wpłatomat, za pośrednictwem którego klienci wpłacali gotówkę, aby móc skorzystać z hot spotów.  Maszyny  zostały zabezpieczone, a następnie przewiezione do Urzędu Celno –Skarbowego, a ich wartość szacowana jest na 23 tys. zł.

Właścicielowi nielegalnego procederu, jak również właścicielowi, który wynajął lokal, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.