Chełmek. Policja i Prokuratura bezwzględni w walce z przemocą domową

Chełmek.  Policja i Prokuratura bezwzględni  w  walce z przemocą domową

Policyjny dozór, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz nakaz opuszczenia mieszkania, taką decyzję podjął prokurator  na podstawie dowodów zebranych przez policjantów z Komisariatu Policji  w Chełmku wobec męża i syna  64 -  letniej mieszkanki Chełmka, podejrzanych o znęcanie.

W czwartek wieczorem (27.06.2019)  policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zostali powiadomieni o awanturze domowej do której doszło w jednym z domów jednorodzinnych w Chełmku. Pod wskazany adres błyskawicznie ruszył jeden z patroli oraz dzielnicowy, który był najbliżej miejsca zdarzenia. 

Na miejscu  funkcjonariusze zastali  64 - letnią roztrzęsioną mieszkankę Chełmka oraz jej męża i syna, którzy wszczęli awanturę. Mężczyźni byli nietrzeźwi  i bardzo agresywni, próbowali policjantów poszczuć psem. Szybko zostali obezwładnieni.  W trakcie rozmowy z pokrzywdzoną oraz świadkami zdarzenia dzielnicowy ustalił fakty świadczące o tym, że zarówno mąż jak i syn 64 - latki znęcają się nad nią. W związku z powyższym obydwaj agresorzy trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.  Badanie stanu trzeźwości syna wykazało 2,50 promila alkoholu,  natomiast badanie stanu trzeźwości ojca wykazało ponad promil alkoholu. 

W ciągu kilkunastu godzin policjanci zebrali dowody potwierdzające ustalenia dzielnicowego, iż obaj podejrzani od około roku znęcali się psychicznie i fizycznie nad pokrzywdzoną,  w związku z powyższym zostały im przedstawione zarzuty znęcania. Ponadto mężczyźni odpowiedzą również za znieważenie i naruszenie nietykalności interweniujących wobec nich policjantów.

Dwa dni później w sobotnie popołudnie podejrzani zostali doprowadzeni przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci: dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Za znęcanie w rodzinie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za znieważenie policjanta do 1 roku pozbawienia wolności, natomiast za naruszenie jego nietykalności grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Przypominamy również, że osoby pokrzywdzone mogą również uzyskać pomoc i wsparcie w ośrodkach:

http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/oswiecim-pomoc-dla-osob-pokrzywdzonych-przestepstwem