Chełmek. Kierowca dostawczaka posiadał narkotyki i kierował pod ich wpływem

Chełmek. Kierowca dostawczaka posiadał narkotyki i kierował pod ich wpływem

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali kierowcę samochodu dostawczego, podejrzanego o kierowanie pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna  odpowie również za posiadanie narkotyków.  

W środę [19.12.2018] tuż po godzinie 19.00 w Chełmku na ulicy Jaworznickiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy marki Ford Transit. Kiedy kierowca uchylił szybę w drzwiach pojazdu funkcjonariusze wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń marihuany. W związku z powyższym, przy użyciu narkotestera, przeprowadzili badanie śliny kierującego samochodem 26 – letniego mieszkańca Chełmka. Tester wykazał obecność THC /tetrahydrokanabinolu/  głównej substancji psychoaktywnej  zawartej w konopiach indyjskich. Podczas przeszukania dodatkowo okazało się, że mężczyzna odpowie jeszcze za jedno przestępstwo,  ponieważ policjanci ujawnili przy nim  woreczek z niewielką ilością marihuany. 

W związku z powyższym kierowca został zatrzymany, została mu pobrana do badań krew, a następnie trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do  trzech lat pozbawienia wolności.