Chełmek, Gorzów. Ukradł samochód, a następnie kierując bez uprawnień i pod wpływem alkoholu spowodował kolizję i uciekł

Chełmek, Gorzów. Ukradł samochód, a następnie kierując bez uprawnień i pod wpływem alkoholu spowodował kolizję i uciekł

W dniu 9 kwietnia 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku, w niespełna trzy godziny po zdarzeniu odnaleźli i zatrzymali 34 – letniego  kierowcę, który uciekł z miejsca kolizji. Szybko okazało się, że sprawca ma również na koncie trzy poważne przestępstwa tj. kradzież samochodu, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie  pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

W poniedziałkowe popołudnie policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej, do której doszło w Gorzowie na ulicy Oświęcimskiej. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierowca samochodu marki Fiat Punto po zderzeniu z samochodem marki Fiat Seicento, uderzył w słup telekomunikacyjny, a następnie porzucając pojazd, w którym znajdowało się troje jego nietrzeźwych znajomych,  uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili personalia kierowcy,  który jak się okazało posiadał już cofnięte uprawnienia do kierowania i wszczęli jego poszukiwania. Tuż po godzinie 16.00 jeden z patroli na ulicy Krakowskiej w Chełmku zauważył poszukiwanego mężczyznę.  34 - latek również dostrzegł policjantów więc zaczął uciekać, lecz szybko został zatrzymany i trafił do pomieszczeń da osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W chwili zatrzymania miał w organizmie 2,70 promila alkoholu. 

Wczoraj po południu na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili mu zarzut kradzieży samochodu, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Odpowie również za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Za kradzież samochodu oraz kierowanie pomimo cofniętych uprawnień grozi po 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.