Brzezinka. Dzięki wzorowej reakcji mieszkańca Brzezinki policjanci ujęli kierowcę podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości

Brzezinka. Dzięki  wzorowej reakcji mieszkańca Brzezinki policjanci ujęli kierowcę podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości

Policjanci z oświęcimskiej drogówki po krótkich poszukiwaniach zatrzymali 62 – letniego mieszkańca gm. Oświęcim podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Pijanego mężczyznę wsiadającego za kierownicę fiata dostrzegł mieszkaniec Brzezinki, więc zabrał mu  kluczyki od samochodu, przez co nie dopuścił, aby drogowy przestępca doprowadził do tragedii.   

Do zdarzenia doszło w Brzezince we wtorek 23 kwietnia 2019 tuż po godzinie 18.00. 37 – letni mieszkaniec Brzezinki wychodząc ze sklepu spożywczego zauważył, że za kierownicę stojącego na parkingu samochodu marki Fiat wsiada pijany mężczyzna. Zauważył również, że obok na miejscu  pasażera znajduje się równie nietrzeźwa kobieta.  37 – latek natychmiast  zakazał kierowcy dalszej jazdy, zabrał mu kluczyki od fiata, a następnie powiadomił Policję.  Nietrzeźwy słysząc, że na miejsce zostali wezwani policjanci,  wraz z pasażerką wysiedli z auta i szybko odeszli z miejsca zdarzenia.  We wskazany przez zgłaszającego rejon  ruszył jeden z patroli ruchu drogowego. Po kilku minutach na jednej z ulic w Brzezince mundurowi zlokalizowali parę pasująca do opisu podanego przez świadka zdarzenia. Jak się okazało byli to 63 – letni mieszkaniec gm. Oświęcim oraz jego  żona.  Badanie  stanu trzeźwości u obojga wykazało  ponad 2 promile alkoholu. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że małżonkowie przyjechali do sklepu po kolejną porcję alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na duże wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje mieszkaniec Brzezinki. 37 – latek widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagował i nie dopuścił, aby ten kontynuując jazdę  doprowadził do tragedii.