Brzeszcze. Rowerzysta odpowie za uszkodzenie ciała, znieważenie oraz naruszenie nietykalności policjantów

Brzeszcze.  Rowerzysta odpowie za uszkodzenie ciała, znieważenie oraz naruszenie nietykalności policjantów

W dniu 29 kwietnia 2018 w Brzeszczach  policjanci zatrzymali 36 – letniego mieszkańca Jawiszowic. Mężczyzna jadąc rowerem zareagował agresją,  wobec policjantów prowadzących wobec niego kontrolę drogową.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 09.00, kiedy patrolujący rejon Brzeszcz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Drobniaka do kontroli drogowej zatrzymali rowerzystę. Mężczyzna, 36 – letni mieszkaniec Jawiszowic zaczął znieważać i szarpać policjantów, a następnie podczas próby obezwładnienia kopnął w nogę interweniującego funkcjonariusza powodując złamanie jednej z kości podudzia.

W związku z popełnionym przestępstwem agresor został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.  W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy, jednakże została mu pobrana do badań krew. Ponadto podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli 130 g białej substancji oraz 51 tabletek. Skład zabezpieczonych, nieznanych środków zostanie poddany analizie.   Na podstawie zebranych dowodów prokurator postawił 36 – latkowi  już trzy zarzuty:  naruszenia nietykalności funkcjonariusza, uszkodzenia ciała oraz znieważenia. Mężczyzna był już karany za przestępstwa kryminalne.

Za uszkodzenie ciała grozi do 5 lat pozbawienia wolności, za naruszenie nietykalności funkcjonariusza grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za znieważenie kara pozbawienia wonności do 1 roku.