Brzeszcze. Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju z użyciem noża, sąd orzekł wobec niego areszt

Oświęcim. Policjanci szybko odnaleźli (nie)kradziony samochód

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali, a następnie doprowadzili przed wymiar sprawiedliwości 22 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego, podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, na ekspedientce sklepu nocnego. Na wniosek Policji i Prokuratury sędzia zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy.

Przez kilka dni policjanci intensywnie pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy napadu, do którego doszło w nocy z 25/26 września 2018 w jednym z nocnych sklepów w Brzeszczach. Tuż po godzinie 02.00 zamaskowany mężczyzna wtargnął do sklepu, a następnie grożąc 33 – letniej ekspedientce nożem, zażądał wydania gotówki. Po zabraniu kilkuset złotych z kasy sklepowej, napastnik zbiegł. Przerażona kobieta natychmiast powiadomiła policjantów.

Funkcjonariusze błyskawicznie zorganizowali penetracje Brzeszcz i okolicznych miejscowości w poszukiwaniu sprawcy. Do działań skierowano również policjantów pionu operacyjnego. W efekcie prowadzonych działań funkcjonariusze natrafili na ślad, który wskazał, że związek z rozbojem ma 22 – letni mieszkaniec Śląska, a dokładnie graniczącego z Gminą Brzeszcze, powiatu bielskiego.

W godzinach rannych 1 października 2018 podejrzany został zatrzymany w miejscu zamieszkania. 22 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji . Na podstawie zebranych przez policjantów dowodów, śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Do wniosku przychylił się sąd, więc mężczyzna wprost z policyjnej celi trafił na trzy miesiące do jednego z aresztów śledczych. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.