Brzeszcze. Policjanci zatrzymali drogowego przestępcę. Wpadł dzięki zgłoszeniu świadomego kierowcy.

Brzeszcze. Policjanci zatrzymali  drogowego przestępcę. Wpadł dzięki zgłoszeniu świadomego kierowcy.

W dniu 28 kwietnia 2020 policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali – 45 – letniego mieszkańca Brzeszcz, podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,70 promila alkoholu. W jego namierzeniu pomógł spostrzegawczy kierowca.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 19.00 w Brzeszczach na ulicy Ofiar Oświęcimia.  Policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z uczestników ruchu drogowego,  dotyczące kierowcy samochodu marki VW Passat, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Z relacji mężczyzny wynikało, że pojazd wjechał na jedną ze stacji paliw.  Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce jednakże  vw już nie zastali. Po kilku  minutach penetracji miasta, opisywany pojazd dostrzegli na jednej z ulic, więc przystąpili do jego zatrzymania. Okazało się , że za kierownicą vw siedzi 45 – letni mieszkaniec Brzeszcz. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,70 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Szybka reakcja rozsądnych użytkowników dróg,  wspomaga Policję w walce z nietrzeźwymi kierowcami oraz ich szybkim eliminowaniu z dróg, zanim wyrządzą komuś krzywdę.   Podziękowania za reakcję należą się więc spostrzegawczemu kierowcy, który nie zlekceważył zagrożenia i powiadomił Policję.