Brzeszcze. Mężczyzna, który zaatakował policjantów nożem, odpowie za czynną napaść. Został już tymczasowo aresztowany

Brzeszcze. Mężczyzna, który zaatakował  policjantów nożem, odpowie za czynną napaść. Został już tymczasowo aresztowany

Zatrzymany 17 stycznia br. 40 – letni mieszkaniec Gminy Brzeszcze, jest podejrzany o czynną napaść na policjantów, z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna, biegając po ulicy z nożem  w ręku, stanowił poważne zagrożenie dla osób postronnych. Wystarczyła jednak profesjonalnie przeprowadzona interwencja, a sprawca szybko i sprawnie został obezwładniony.

W środę wieczorem, tuż przed godziną 18.00, dyżurny z Komisariatu Policji w Brzeszczach został telefonicznie zaalarmowany przez przechodniów, o mężczyźnie, który biega po ulicy Piłsudskiego w Brzeszczach z nożem w ręce. We wskazany rejon natychmiast udał się patrol, który pełnił służbę  najbliżej miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze  szybko zlokalizowali mężczyznę.  Powoli podjeżdżając radiowozem,  próbowali zmusić go do zejścia z ulicy. Kiedy to nie poskutkowało, policjanci  natychmiast wysiedli z radiowozu, zażądali, aby agresor odrzucił nóż. Niestety mężczyzna nie reagował, kopnął w radiowóz, a następnie rzucił się z nożem na interweniujących wobec niego funkcjonariuszy.  Zachowując względy bezpieczeństwa, szczególnie wobec osób postronnych, które otrzymały polecenie ukrycia się,  jeden z policjantów oddał strzały ostrzegawcze. Pomimo tego napastnik dalej atakował mundurowych. Policjanci   błyskawicznie go obezwładnili odrzucając nóż.  40 – latek trafił na badania lekarskie, po których został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zgromadzili dowody, świadczące o tym, że zachowanie mężczyzny wyczerpało znamiona przestępstwa czynnej napaści z użyciem niebezpiecznego narzędzia na funkcjonariuszy Policji. W związku z powyższym postępowanie zostało objęte śledztwem prokuratorskim. Dziś prokurator Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu  przedstawił podejrzanemu zarzuty, a następnie zwrócił się wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu  tymczasowego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym.  

 Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznego narzędzia na   funkcjonariusza Policji grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W tym przypadku  profesjonalna  interwencja policjantów, pozwoliły na zatrzymanie niebezpiecznego człowieka, który mógł kogoś skrzywdzić.  Zdecydowane  działanie policjantów docenił Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, który pogratulował im błyskawicznej oceny sytuacji, opanowania i skuteczności dzięki czemu napastnik nikogo nie zranił.