Babice, Bieruń. Pirat drogowy zatrzymany podczas policyjnego pościgu

Babice, Bieruń. Pirat drogowy zatrzymany podczas policyjnego pościgu

W dniu 11 marca 2018  policjanci z oświęcimskiej drogówki ścigali nietrzeźwego pirata drogowego posiadającego cofnięte uprawnienia do kierowania.  40 – letni mieszkaniec Mysłowic wsiadł za kierownicę auta,  mając w organizmie ponad 2,5  promila alkoholu.


W niedzielny poranek policjanci  pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym pełnili służbę na ulicy Śląskiej w Babicach. Tuż przed godziną 8.00 dali sygnał do zatrzymania się kierowcy VW Polo na śląskich numerach rejestracyjnych, który pędził drogą z prędkością 92 km/h przy ograniczeniu do 50km/h. Kiedy kierowca nie zwalniając przemknął obok radiowozu, funkcjonariusze  błyskawicznie ruszyli w pościg używając sygnałów uprzywilejowania.  Uciekający kierowca jechał w stronę granicy powiatu oświęcimskiego, która jednocześnie stanowi granicę pomiędzy województwami małopolskim i śląskim,  a następnie za mostem na rzece Wiśle skręcił  w boczną drogę biegnącą wzdłuż wału przeciwpowodziowego. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca oraz towarzyszący mu pasażer porzucili pojazd i kontynuowali  ucieczkę pieszo.  Policjanci byli jednak tuż za nimi po chwili obaj mężczyźni zostali  zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie stanu trzeźwości kierowcy VW, którym jak się okazało był  40 – letni mieszkaniec Mysłowic,  wykazało  2,52 promile alkoholu. Posiadał on również  cofnięte uprawnienia do kierowania.  Towarzyszący mu  znajomy był równie nietrzeźwy.


Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz z cofniętymi uprawnieniami, grozi  kara po 2 lata pozbawienia wolności, natomiast o wiele surowsze konsekwencje mężczyzna  poniesie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.