Speed w akcji

Oświęcim. Kierowca po amfetaminie i z narkotykami zatrzymany przez policjantów grupy Speed

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 28 – latka, który po amfetaminie wsiadł za kierownicę samochodu. Drogowy przestępca wpadł w ręce policjantów ponieważ nie zapiął pasów bezpieczeństwa. Odpowie za posiadanie narkotyków i prowadzenie pojazdu pod ich wpływem.

Do zatrzymania kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym doszło w ubiegłą środę (06.01.2021) w Kętach. Tuż po godzinie 20.00 na ulicy Żwirki i Wigury policjanci zauważyli, że kierowca suzuki nie posiada zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z powyższym, dając sygnały do zatrzymania się, funkcjonariusze pojechali za pojazdem. Kiedy kierowca zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli.

W trakcie czynności policjanci od razu dostrzegli, że 28 – letni mieszkaniec Osieka najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem środków odurzających. Badanie śliny mężczyzny przy użyciu narkotestera wykazało obecność amfetaminy. Kolejne przestępstwo, którego dopuścił się kierowca policjanci ujawnili w chwili jego przeszukania. Mężczyzna miał przy sobie woreczek foliowy z niewielką ilością amfetaminy.

Na podstawie zebranych materiałów podejrzanemu postawiony został zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających oraz zarzut posiadania narkotyków.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.