Z życia garnizonu

Oświęcim. Policjanci po raz kolejny oddali krew w ramach akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”

W ostatnim tygodniu marca br. w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu,  pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz policjanci z Komisariatów Policji w Brzeszczach, Kętach, Chełmku i Zatorze, kolejny raz oddawali krew w ramach  akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”. Akcja została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, w związku z obchodzoną w tym roku 102. rocznicą powstania Policji.

Podczas marcowej akcji policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę na rzecz mieszkańców powiatu oświęcimskiego, oddali ponad 6 litrów krwi. Łącznie w ramach akcji oddali już 10 litrów krwi. 

Oddając ten bezcenny dar, mundurowi pomagają ratować życie ludzkie, nawiązując w ten sposób do etosu  policyjnej służby przedwojennych policjantów, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.

Akcja „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”,   będzie trwała do końca lipca br.  w związku z powyższym, policjanci zachęcają do przyłączenia się i oddawania krwi na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych. Z kolei do ozdrowieńców apelują o oddawanie osocza na rzecz chorych na COVID-19.

Pamiętajmy, oddając krew, ratujemy ludzkie życie.