Wzorowy obywatel. Wzorowa reakcja.

Chełmek. Poszkodowany wspólnie ze świadkiem ujęli nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej

Mieszkaniec Chełmka wraz z mieszkańcem Nowego Targu ujęli, a następnie przekazali policjantom nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję drogową. Zatrzymany obywatelsko 25 – letni mieszkaniec Chełmka,  miał w organizmie 1,4 promila alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (11.02.2021) wieczorem. O godzinie 18.20 w Chełmku na ulicy Krakowskiej, gdzie kierowca seata, jadąc zygzakiem uszkodził dwa słupki drogowe znajdujące się przy przejściu dla pieszych. Elementy uszkodzonej infrastruktury drogowej uderzyły w jeden z jadących w przeciwnym kierunku samochodów. Poszkodowany kierowca, którym był mieszkaniec Chełmka natychmiast zawrócił i pojechał za sprawcą kolizji. Za seatem podążył również inny kierowca, mieszkaniec Nowego Targu, będący świadkiem zdarzenia. Obaj panowie wykorzystali fakt, iż seat zatrzymał się na osiedlowym parkingu. Podbiegli do pojazdu, a następnie wyczuwając woń alkoholu od kierowcy zabrali mu kluczyki od pojazdu, po czym powiadomili Policję.

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji, którym okazał się nieposiadający uprawnień do kierowania 25 – letni mieszkaniec Chełmka. Ponadto okazało się, że seat, którym się  poruszał nie posiada ważnych badań stanu technicznego. Zatrzymany trafił do komisariatu Policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Szczególne podziękowania za szybką reakcję na niespodziewane zagrożenie,  należą się Panu Arkadiuszowi oraz Panu Brajanowi, którzy wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Dzięki ich reakcji drogowy przestępca już wkrótce odpowie za popełniony czyn.