Wzorowy obywatel. Wzorowa reakcja.

Oświęcim. Mieszkanka Oświęcimia pomogła zagubionej seniorce. Policjanci odwieźli ją do domu.

Mieszkanka Oświęcimia oraz policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji udzielili pomocy 87 – letniej seniorce cierpiącej na zaniki pamięci.  Kobieta wyszła ze swojego mieszkania, po czym straciła orientację i nie potrafiła odnaleźć drogi do domu.

W poniedziałkowe przedpołudnie (28.12.2020) tuż przed godziną 11.00 policjanci otrzymali zgłoszenie od 40 – letniej mieszkanki Oświęcimia dotyczące zdezorientowanej kobiety, którą zauważyła przy ulicy Tysiąclecia w Oświęcimiu.

We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Mundurowi przejęli starszą panią. Ustalili również, że oświęcimianka zwróciła uwagę na seniorkę ponieważ ta pomimo niskiej temperatury ta nie miała na sobie ciepłej odzieży. Kobieta była zziębnięta więc 40 – latka okryła ją własną kurtką i powiadomiła służby.

Policjanci podziękowali oświęcimiance za  prawidłową reakcję i udzieloną pomoc seniorce, którą okazała się 87  – letnia mieszkanka Osiedla Chemików.  Mundurowi przewieźli ją do miejsca zamieszkania i powiadomili jej syna, który przebywał w pracy.

Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje Pani Marta z Oświęcimia, która wykazała się wyjątkową spostrzegawczością i empatią wobec innego człowieka. Widząc starszą, zdezorientowaną kobietę nie pozostawiła jej bez pomocy.  Dzięki takiej postawie seniorka, choć zziębnięta szybko trafiła do domu.

Pamiętajmy widząc starszą, zdezorientowaną osobę, nie pozostawiajmy  jej bez pomocy.  Wystarczy zapytać czy potrzebna jest pomoc, a po potwierdzeniu można odprowadzić ją do domu lub powiadomić służby pod numer alarmowy 112.