Wzorowy obywatel. Wzorowa reakcja.

Oświęcim. Kierowca zgłosił, policjanci zakończyli nietrzeźwy rajd pijanego 32 - latka

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 32 – letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem mając w organizmie 1,20 promila alkoholu. Rajd nietrzeźwego został szybko przerwany, dzięki spostrzegawczości innego kierowcy oraz  błyskawicznej interwencji policjantów.

Do zdarzenia doszło w nocy z 26/27 grudnia 2020 w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 21.00 dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od anonimowego kierowcy o samochodzie marki Peugeot, którego styl jazdy mógł sugerować, że za kierownicą znajduje się osoba nietrzeźwa.

Informacja natychmiast została przekazana patrolującym miasto policjantom. Po kilku chwilach na ulicy Dąbrowskiego podejrzanego peugeota wypatrzyli policjanci z drogówki. Mundurowi włączając sygnały uprzywilejowania zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 32 – leni obywatel Ukrainy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,20 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję,  należą się zgłaszającemu, który dbając o bezpieczeństwo, zareagował i powiadomiła policjantów. W ten sposób pomógł wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę stwarzającego duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.