Wzorowy obywatel. Wzorowa reakcja.

Oświęcim. Właścicielka sklepu zabrała pijanemu kierowcy kluczyki od samochodu

Właścicielka jednego ze sklepów wykazała się wzorową postawą obywatelską. Odważna kobieta widząc nietrzeźwego kierowcę, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę,  zabrała mu kluczyki od pojazdu i powiadomiła Policję.

Do zdarzenia doszło w drugi dzień  świąt Bożego Narodzenia (26.12.2020). Tuż przed godziną 10.00 właścicielka jednego ze sklepów spożywczych, znajdujących się na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu,  zauważyła, że na parking sklepowy wjechał  uszkodzony Opel Vectra. Zza kierownicy pojazdu wysiadł mężczyzna, który wszedł do sklepu. Kobieta od razu wyczuła od niego silną woń alkoholu,  więc stanowczo zażądała, aby oddał jej kluczyki od pojazdu, po czym powiadomiła Policję.

Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli, który przejął 63 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim. Mężczyzna nie był w stanie poddać się badaniu, więc została mu pobrana do badań krew. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna  był również sprawcą kolizji drogowej. Jak się okazało w drodze do sklepu na ulicy Olszewskiego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na duże wyróżnienie i podziękowania zasługuje właścicielka sklepu, która widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagowała  i nie dopuściła, aby doprowadził do tragedii.